Legfontosabb a személyes kapcsolat
Interjú Szabó Gábor óvárosi képviselővel
Olvasóink hozzászokhattak, hogy magazinunkban rendszeresen közöljük „A képviselő naplója” c. beszámolót. Ezúttal egy szélesebb áttekintésről kértünk interjút az újraválasztott Szabó Gábor települési képviselőtől.
–Véget ért az önkormányzati választás, sőt, a megválasztott képviselők már át is vették megbízólevelüket. Ilyen magas szavazati aránnyal rég nem nyert óvárosi képviselő. Meglepte az eredmény?
– Nem tagadom, meglepett. Bár a kampány időszakában számtalan becslés, jóslás, sőt felmérés is előfordult, egyetlen alkalommal sem mutatott ekkora különbséget. A bizalom mindenesetre jólesik, a felvállalt felelősség természetesen ezúttal azokra is vonatkozik, akik nem rám szavaztak. Arra fogok törekedni, hogy a következő ciklusban minél több maradandót sikerüljön alkotni a közösség javára.
– A rövid ünneplést követően folytatódik a képviselői munka. Melyek azok a legfontosabb szempontok, amelyek alapján összeállított egy hosszú távú tervet?
– Ebből a ciklusból még maradt elvégzendő munka bőven. Még a nyáron megtörténik a Szabadság út felújítása a Gyorma és az István király útja között. Játszóterek újulnak meg, továbbá zajlik a tervezése a Bulcsú utcai szilárd burkolatnak. Néhány nappal túl vagyunk az Óvárosi Búcsún. Ez jó apropó arra, hogy megemlítsem: a helyi igények nemcsak tárgyi fejlesztésről, pl. csapadékvíz-elvezetésről stb. szólnak, hanem kultúráról, a szabadidő eltöltéséről, civil kezdeményezések támogatásáról. Szeretném elérni, hogy a jövőben gyakoribb, természetesebb legyen az óvárosiak közösségi élete.
– Hogyan változtatja meg munkáját az a tény, hogy az Óváros egy jelentős része másik képviselőhöz került? Egyeztetnek-e, terveznek-e együttműködést?
– A drámai kijelentések ellenére az Óváros továbbra is egységes. Képviselete – legyen szó rólam vagy Török Sándor képviselőtársamról – ugyanolyan felelősséggel történik, mint eddig. Nemcsak az Óváros egységes, hanem a róla gondoskodó önkormányzati munka is.
– Az utóbbi években megélénkült az Óváros kulturális élete. Kezdeményezi-e további programok megvalósítását? Ha igen, említene néhány példát?
– Igen, mindenképpen! A telt házas események bizonyították, hogy jó úton járunk e tekintetben. A Szent László tér és a Zenálkó Etel Közösségi Ház olyan helyszínek, ahol már számtalan sikeres eseményen vehettek részt az óvárosiak! Remélem, hogy az októberben kezdődő új ciklussal olyan időszak kezdődik, amikor a Barátság Kulturális Központtal történő együttműködés eredményeként új programok valósulnak meg, és az évszaktól függően jobban kihasználjuk a rendelkezésre álló helyszíneket, legyen szó a Sirály játszótérről, a Szent László térről vagy akár a Régészeti Parkról is. Fontos része munkánknak, hogy arra ösztönözzük az óvárosiakat, hogy a valóban színvonalas, szerintem minden igényt kielégítő városi központi rendezvényeken is egyre többen vegyenek részt.
– Munkájának egyik legfontosabb eleme a lakossági kapcsolat. Az eddigiekhez képest tervez-e új elemeket, hogyan kívánja megtölteni további tartalommal?
– Munkám egyik legfontosabb eleme, hogy az itt élők tudjanak róla, mit és miért csinálok, és természetesen, hogy rendszeresen legyen lehetősége az embereknek elmondani róla a véleményüket, illetve azt, amit az Óvárosról vagy saját környezetükről gondolnak. Digitális korban élünk, a választék a véleménycseréhez rendelkezésre áll.
Továbbra is szeretném használni a város által nyújtott kommunikációs lehetőségeket. Akár a Halom TV-ről, a Hírtükörről, vagy a mi esetünkben a Százhalom magazinról legyen szó.
Eddig is terveztük, de már a jövőben fog megvalósulni a podcast elindítása és az online fogadóóra. De mindenekelőtt és mindenek felett a legfontosabb a személyes kapcsolat, a napi találkozások rendszeressége.
– Az Óvárosban jelentős intézmények, közösségek működnek (nemzetiségi önkormányzat, egyházi közösségek, óvoda, nyugdíjas klub, cserkészklub stb.). Hogyan valósítja meg képviseletüket?
– A helyi közösségek igazi társaim a képviselet megvalósításában. Eddig is igyekeztem rendszeresen találkozni velük, és ezen a jövőben sem kívánok változtatni. Az elmúlt időszakban sokszor nyújtottam segítséget az óvodai gyerekek biztonságához. Támogatást szerveztem a helyi egyházi közösségeknek, nyugdíjas klubnak, és gyakran fordultam segítségért a Szent László cserkészcsapathoz.
– Az egyik legfontosabb elem az önkormányzattal való együttműködése. A tapasztalatai alapján tervez-e ezen változtatni?
– A város működtetésének motorja az egységes képviselő-testület, továbbá a Polgármesteri Hivatal szakgárdája. Mint azt korábban már említettem, az elmúlt ciklusban egyetlen bizottsági és képviselő-testületi ülésről sem hiányoztam. Ahhoz, hogy képviselőként eredményes munkát végezzek, ez a minimum.
Az óvárosiak jó néhány esetben tapasztalhatták a rájuk irányuló figyelmet, gondoskodást. Ezt szeretném a jövőben is megőrizni, illetve a képviselőtársaimmal, a hivatali szakemberekkel és Vezér Mihály polgármester úrral kialakított jó kapcsolatot.
Fotók: Tóth Erzsi