Többet leszek jelen az Óvárosban

Interjú Török Sándor képviselővel

Török Sándor önkormányzati képviselőt nem kell bemutatni az óvárosiaknak. Egy részüket eddig is képviselte, de a következő ciklusban az új választókerületi elosztás szerint az Óváros teljes déli területe is hozzá tartozik. Egykori erőművesként, alpolgármesterként nemcsak kapcsolatban volt, de jól ismeri a rá bízott választókerületet.

Ebben az évben immár 8. alkalommal választották meg önkormányzati képviselőnek. Olyan múlt áll Ön mögött, amivel a testület történetében senki nem rendelkezik. Bevezetőként engedjen meg egy általános kérdést: mi a hosszú képviselőség titka?

– A képviselőség számomra nem munka, hanem hivatás, így az ezzel kapcsolatos teendők ellátását szívesen végzem. Az elmúlt 30 évben az egész életemet e köré szerveztem, és az, hogy a választók nyolcadik alkalommal is biztosítottak támogatásukról, megerősít abban a hitemben, hogy ez nem volt hiába. Szeretném megragadni a lehetőséget, hogy itt is köszönetet mondjak azoknak, akik megtiszteltek bizalmukkal, szavazatukkal!

Tapasztalata és a város iránti lojalitása alapján alpolgármesterré is választották. Mivel cikkünk első sorban az óvárosiaknak készül, kérem foglalja össze néhány mondatban képviselői életrajzát.

– Hódmezővásárhelyen születtem, 1971-ben költöztem Százhalombattára. Két felnőttkorú gyermeket neveltem fel, és négy gyönyörű unokám van.
Aktív koromban vezetőként dolgoztam a Dunamenti Erőműben. Immár 30 éve folyamatosan tagja vagyok városunk önkormányzatának, kezdetektől foglalkozom a százhalombattai lakosság alapvető gondjainak megoldásával: egészségüggyel, szociális kérdésekkel és lakásügyekkel.

Az elmúlt 5 évben abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy alpolgármesterként szolgálhattam városunkat.

Büszkeséggel mondhatom el, hogy az Idősek Gondozóházának létrejöttében, a Regionális Autista Központ létrehozásában kulcsszerepet játszottam, de hozzám is fűződik az egészségügyi ellátórendszer kialakítása, az ingyenes szűrővizsgálatok bevezetése, az ingyenes védőoltások, és az egynapos sebészet megvalósítása is. Illetve a Családok Átmeneti Otthona és Hajléktalanszálló létrehozása is az én kezdeményezésemre valósult meg.

Alig hiszem, hogy van választókerület, ami ennyire elkülönülő és összetett, mint az 5-ös, melynek Ön a képviselője. Található benne lakótelepi rész, dunafüredi kertes övezet és az Óváros jelentősnek mondható déli része. Mi a titok, hogyan lehet egy ilyen megosztott területet megelégedéssel képviselni?

– Valóban ez a legszínesebb választókerület, ami szinte minden városrészre kiterjed, ráadásul elhelyezkedése miatt a körzethatár változások mindig jelentősen érintik. Ez valóban kedvezőtlen, azonban nincs semmilyen ráhatásom. Ahogy a lakosok, én is csak annyit tehetek, hogy alkalmazkodom.

Vannak olyan kivételes problémák, amelyek egy-egy terület sajátosságai, ezeket magam is tapasztalom, vagy az ott élők jelzik felém, azonban a megoldás menete ugyanaz, mint az egész várost érintő problémák esetén: széleskörű információgyűjtést követően, olyan megoldás kidolgozása, amely megfelel a szakmai, és a pénzügyi szempontoknak. Úgy gondolom, hogy a munkám megítélésében fontos, hogy aktívan részt veszek a legtöbb folyamatban, amiben esetleg nem, arról is alaposan tájékozódom, így hitelesen tudom tájékoztatni a választókerületemben élőket, valamint az érdeklődőket.

Az Óváros egyik kis részét már képviselte korábban. Most viszont egy olyan terület is Önhöz került, ahol aktív lokálpatrióták élnek. Együttműködőek, ugyanakkor elvárják a figyelmet és a tájékoztatást. Milyen módszerei, eszközei vannak a kapcsolatépítésre?

– Közismert, hogy amikor csak tehetem, a városon belül gyalog közlekedem, amire úgy gondolok, mintha folyamatos helyszínbejárást tartanék, így személyesen mérhetem fel a választókerület állapotát. Ilyenkor odaléphet hozzám bárki, és elmondhatja észrevételeit, de az irodám ajtaja is nyitva áll a városlakók előtt.

Emellett a választókerülethez tartozó összes postaládába személyesen juttatom el a negyedévente megjelenő hírlevelemet, a Halom Televízió és a Hírtükör megkereséseinek is mindig eleget teszek.

Az Óváros hagyományában, kultúrájában egybefüggő. Tervezi-e az együttműködést, a közös programmegvalósítást Szabó Gáborral, az óvárosi „társ” képviselővel?

– Szabó Gáborral jó munkakapcsolatban állunk, eddig is szívesen dolgoztam vele együtt a lakosság érdekében. De ezt a többi képviselőtársamról is elmondhatom, mert fontosnak tartom, hogy segítsük egymást.

Az Óváros egyik gyöngyszeme a városnak, amely a legrégebbi hagyományokkal rendelkezik, ahol többezer éves kultúrák emlékei jelennek meg. Mindezek számos lehetőséget biztosítanak a meglévő és az új programok akár közös megvalósításában is. Úgy gondolom, hogy Szabó Gábor képviselőtársammal erősíteni tudjuk a jövőben az ott élők érdekeit, képviseletét.

Talán most még több ok lenne arra, hogy az Óvárost és Dunafüredet összekössék egy híddal. Van-e ennek realitása?

– Természetesen ez egy korábbi cél, valamint fontos a településrészek összekapcsolása is. Egyelőre az Óváros és Dunafüred között egy képzeletbeli híd jött létre és úgy gondolom, működik is. De amire Ön gondol, bízom benne, hogy a jövőben majd megvalósulhat. Jelenleg jogi és műszaki akadálya is van a megépülő hídnak.

Az új képviselő-testület alakuló ülésére októberben kerül sor. Tervezi-e, hogy addig valamilyen alkalommal találkozik az óvárosi választóival?

– Igen természetesen tervezem, de jól ismerem az óvárosi helyzetet, az ott élők problémáit, vágyait. Sokakat személyesen is jól ismerek. A napi kapcsolat is rendszeres, de a jövőben többet fogok jelen lenni az Óvárosban. Terveim között szerepel a személyes megkeresés is.

Bízom benne, hogy jól fogunk együttműködni az ott élőkkel, hiszen az a célom, hogy egy jövőt építő közös munkát építsünk fel, amely szolgálja az óvárosiak érdekeit.